Přeskočit navigaci



Skleněné kuličky, technické kuličky, dekorační kuličky, kuličky do her, cvrnkací kuličky, speciální kuličky, přesně kulaté kuličky, skleněné barevné kuličky - s tím vším Vám umíme poradit, máme v nabídce nejširší sortiment skleněných kuliček v České republice.

 

-

Tradice výroby skleněných kuliček u společnosti Ginzel, s.r.o. sahá až do roku 1991, kdy byla v Jablonci nad Nisou panem Ing. Wolfgangem Ginzelem spoluzaložena firma EcoGlass, s.r.o., která se zabývala širším okruhem činností v oblasti sklářské výroby a sklářských technologií. Postupnou specializací byla vyčleněna dnešní, již úzce specializovaná firma Ginzel, s.r.o., která má své těžiště především ve vývoji, výrobě a prodeji technických skleněných kuliček z různých sklovin. Dodávané technické kuličky jsou vyráběny přesně podle požadavků zákazníků jak z pohledu jejich přesnosti (garantována tolerance průměru, kulatosti i kvalita zpracování povrchu), tak z pohledu požadovaného složení, resp. fyzikálně-chemických vlastností skloviny (borosilátová skla, nízkoalkalická skla, speciální barevná skla apod.).

Skleněné kuličky

Skleněné kuličky

V našich domácnostech se nalézá spousta skleněných kuliček pro hraní, někdo si ve vitrínách vystavuje různé dekorační kuličky, ale hlavně, hodně skleněných kuliček je ukryto v mnoha přístrojích a zařízeních. Zde se nacházejí technické kuličky, které mohou být vyrobeny různými technologiemi. Podle způsobu výroby a jejich přesnosti je dělíme na lisované kuličky, omílané kuličky a přesně broušené kuličky. Takovéto kuličky naleznete například v rozprašovačích parfémů, zpětných ventilech praček a myček na nádobí. Použijete-li např. spray s barvou, před vlastním použitím promícháte barvu tzv. třepací kuličkou. Podobné třepací kuličky mají pacienti, kteří trpí cukrovkou a musejí si injekčně aplikovat inzulín, v každé dávce inzulínu. Pokud opustíme domácnost, nadále se v našem každodenním životě setkáváme se skleněnými kuličkami. Drobné skleněné kuličky jsou základem všech reflexních vrstev. Při jízdě autem se na nás „dívá“ množství skleněných kuliček jak z vodorovného dopravního značení, tak z reflexních ploch dopravních značek.

Více o skleněných kuličkách

Keramické kuličky

Keramické kuličky

Použití keramických kuliček je až nečekaně široké a najdeme mnoho aplikací různých velikostí keramických kuliček. Je dobré také připomenout, že keramické kuličky se dělí nejen podle velikosti či rozsahu frakce, ale také dle základní keramické suroviny. Keramické kuličky se postupně stávají standardem pro výrobu mnoha typů produktů. Trend nahrazovaní skleněných kuliček keramickými je u mnoha aplikací nezadržitelný. Vše se dnes spojuje s efektivitou, výkonností a ekonomickým přínosem. Jistě máte rádi dobrou čokoládu. Pro výrobu těch nejchutnějších čokolád se používají kuličky také a to kuličky ocelové, skleněné a dnes i keramické. Disperze hmoty se provádí keramickými kuličkami a právě tak získáte vynikající chuť těch nejjemnějších čokolád.

Více o keramických kuličkách

Technické kuličky

Technické kuličky

Široké uplatnění technických kuliček je prakticky ve všech odvětvích průmyslu. Již tradiční je užívání skleněných kuliček v průmyslu barev a laků jako inertní náplň v tzv. perlových mlýnech. Důvodem jsou vlastnosti používaných skel, které umožňují udržení neutrálního prostředí nebo předepsaných hygienických parametrů. Technické kuličky jsou součástí inkoustových patron do plnicích per, dávkovačů parfémů nebo pouze dekorativní výplň flakonů s voňavkami. Množství technických kuliček se spotřebovává na vodorovná i svislá dopravní značení. Technické kuličky z borosilikátových sklovin mají své široké uplatnění v chemickém, potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Více o technických kuličkách

Glitry a posypy

Glitry a posypy

V našem životě se setkáváme při různých příležitostech s  různými formami glitrů a posypů. V převážné míře se glitry a posypy používají jako dekorační materiály, ale existují také technické nebo průmyslové aplikace.Všem nejznámější užití glitrů je na vánočních ozdobách, kde se používá už od dob vzniku skleněných vánočních ozdob. Tenkrát byl hojně užívaným názvem brilantina. V dnešní době nenabízíme pouze skleněné glitry, ale také glitry hliníkové a glitry polyesterové. Užití hliníkových glitrů bývá nejčastější v průmyslu výroby a zpracování plastů, kdy se používají do tzv.master batch. Z takto připravené umělé hmoty se vyrábějí různé díly pro přístroje v domácenském použití (kryty vysavačů, kávovarů apod.) nebo přímo plastové výlisky jako např. talíře, misky, tácy, odpadkové koše apod. Jiné užití hliníkových glitrů je na tapetách a dekoračních omítkách do interiérů např. diskoték a nočních klubů.

Více o glitrech

Sídlo firmy

Obchodní zastoupení

Na českém a slovenském trhu zastupujeme firmy:
Si-Li -  Od roku 2008 zastupuje naše firma SiLi GmbH na českém a slovenském trhu v celé škále jeho produktů nabízených pod obchodním označením SiLibeads® a SiLiglit®.
Kugler-Colors - Od roku 2008 zastupuje naše firmu v České a Slovenské republice sklárnu Friedrich Farbglashütte GmbH, významného světového výrobce barevných skel, pro produkty značky KUGLER-COLORS®.

Další informace

Prodejna

Prodejna a e-shop

Pro zájemce, kteří potřebují naše zboží v menším množství vedeme náš sortiment v neustále aktualizovaném e-shopu a pro ty, kteří si chtějí vybrat přímo na místě a neváhají přijet do Loděnice u Berouna, je v prostorách firmy v pracovní dny od 10:00 - 18:00 otevřena prodejna, kde nabízíme vedle širokého sortimentu skleněných kuliček mnoha velikostí a barev také sortiment glitrů, posypů a skleněných drtí. Kdo bude mít zájem, může si zde také zakoupit originální šperky z kolekce návrhářky Moniky Rubinstein.

Nově je také zřízen e-shop s naším sortimentem pro zákazníky na Slovensku. http://www.sklenene-gulocky.sk/

Vstup do e-shopu

 

 

 

Loga EU